Kulturysta Daniel Kunikowski IFBB, reprezentant TKKF Piast Jawor

Dzisiaj na naszym blogu #3Flow, który nieco odświeżyliśmy wizualnie, przedstawimy Wam sylwetkę Daniela Kunikowskiego – jednego z naszych Ambasadorów. Jego sportowa historia i sukcesy z pewnością mogą stać się inspiracją dla wielu z Was. Zapraszamy do lektury!

Daniel Kunikowski na zawodach IFBB Stanta Susana
Daniel Kunikowski na Mistrzostwach Świata w Santa Susana – pozowanie

Daniel pochodzi z Kowar, lecz związany jest z jeleniogórskim środowiskiem sportowym. Kulturystyką zajmuje się od ponad 20 lat, jednak dopiero w zeszłym roku podjął decyzję o pierwszych startach na zawodach. Ciężka praca i wytrwałość dały wspaniałe rezultaty: Daniel skończył sezon jako Mistrz Świata i Mistrz Europy, stając na najwyższych miejscach podium w kilku kategoriach!

Daniel Kunikowski Mistrz Świata IFBB Arnold Classic Europe
Daniel Kunikowski z trofeami po…pierwszym w życiu sezonie startowym! Czapki z głów.

Pierwsze zawody i pierwsze sukcesy

Daniel zadebiutował na zawodach kulturystycznych w Kielcach w kategorii powyżej 80 kg i zdobył tam drugie miejsce, niedługo potem został Mistrzem Wielkopolski w Grodzisku Wielkopolskim w tej samej kategorii. Już wtedy był w pełni zdeterminowany by osiągać sukcesy i gotowy na ciężką pracę. Na horyzoncie pojawił się wyjazd na Mistrzostwa Świata IFBB w Santa Susana w Hiszpanii…

W rozmowie z nami Daniel wspomniał szalony okres redukcji przed Mistrzostwami Świata, kiedy musiał zrzucić prawie 4 kg…w 24 godziny. Za namową swojego trenera Jerzego Pisulskiego w dzień poprzedzający zawody zdecydował się na start w dodatkowej kategorii – MEN’S CLASSIC BODYBUILDING do 175 cm wzrostu.

Ostatnie półtora kilograma „zrzucił” chodząc po schodach w górę i w dół, aż do wycieńczenia i na długi czas rezygnując z przyjmowania posiłków. Jedyną drogą po marzenia – jak twierdzi – jest pokonywanie ograniczeń własnego organizmu.

Wiele wyrzeczeń i determinacja nie poszły na marne. Daniel Kunikowski w listopadzie 2020 r. w Santa Susana, na swoich czwartych zawodach kulturystycznych w życiu, został Mistrzem Świata w kategorii do 175 cm, a także zajął 4. miejsce w kategorii do 80 kg oraz 5. miejsce w classic physique!

Daniel Kunikowski na zawodach z pureFLOW AAKG
Daniel z opakowaniem naszego #pureFLOW AAKG w przerwie między występami na scenie. Pompa musi być 😉

Powrót do Hiszpanii i kolejny triumf

Historia startów Daniela pokazuje, że po jednym sukcesie (i to jakim!) warto zdecydowanie iść za ciosem. Miesiąc po zdobyciu Mistrzostwa Świata Daniel wrócił do hiszpańskiej miejscowości, by wziąć udział w zawodach Arnold Classic Europe 2020. Jak mu poszło?

1. miejsce w kulturystyce klasycznej do 175 cm
3. miejsce w classic physique do 175 cm
4. miejsce w kulturystyce do 80 kg.

Szalony rok 2020 Daniel Kunikowski zakończył z tytułami Mistrza Świata i Mistrza Europy w kulturystyce! Cieszymy się, że do grona naszych Ambasadorów 3Flow dołączył tak zaangażowany i utalentowany sportowiec.

Pozdrawiamy serdecznie Daniela, sprawdźcie też koniecznie jego Instagrama oraz niedawny wywiad z nim i Jerzym Pisulskim.

Do usłyszenia już wkrótce w kolejnej odsłonie naszego blogowego cyklu #Ambasada3Flow.

Niech FLOW będzie z Wami!

Last Updated on 10 listopada 2021 by Mateusz