#FLOWbezBARIER - Poznajcie Hannę Brodę

Czerwiec 2021 – Hanna Broda dołącza do załogi #Ambasady3FLOW w ramach projektu #FLOWbezBARIER 

 

W ciągu czterech miesięcy Hania ma za sobą już dwa starty w biegach ulicznych – oba ukończyła z sukcesem. Jeszcze parę lat temu taki sam wyczyn byłby dla niej do zrealizowania. 

 

Poznajcie historię Hanny Brody oraz kulisy naszego projektu #FLOWbezBARIER.

Nowa droga życia

Samodzielne robienie zakupów, spacery, codzienne parzenie porannej kawy – to czynności, które większości z nas nie sprawiają żadnych trudności. Wykonujemy je rutynowo, nie zdając sobie sprawy, że dla kogoś mogą stanowić przeszkodę nie do przejścia. Tak właśnie było w przypadku Hani, gdy jeszcze parę lat temu podejmowała pierwsze kroki na swojej drodze do osiągnięcia sukcesu.

 

Hania od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. By móc w pełni korzystać z życia, niezbędne było podjęcie rehabilitacji. Niestety zwykłe programy rehabilitacyjne nie dawały oczekiwanych rezultatów, były również żmudne oraz mało przyjemne. W życiu Hani doszło do tragedii rodzinnej. Większość z nas nie poradziłaby sobie ze zbiegiem takich wydarzeń. W przypadku Hani było jednak inaczej. Jak mówi Hania :

 

"Ta sytuacja pokazała mi na czym polega życie tak na prawdę. Trzeba brać się w garść i coś zmieniać. Chcę by moje życie nie było tylko wegetacją, ale żebym miała coś z tego życia. Zaczęłam doceniać życie po prostu. Zaczęłam dostrzegać, że życie może przynieść coś dobrego. Ktoś umarł, ale ja narodziłam się na nowo"

W 2019 Hanna rozpoczęła „Aktywną Rehabilitację”. To kompleksowy program rehabilitacyjny, ukierunkowany nie tylko na poprawę sprawności fizycznej i ruchowej ale również kładący duży nacisk na aspekty społeczne oraz zawodowe. Dwa lata intensywnej rehabilitacji, ogromnej determinacji i siły woli dały niesamowite rezultaty. 

 

Samodzielne spacery, robienie zakupów, pokonywanie przeszkód na wózku – te wszystkie czynności, stanowiące wcześniej barierę nie do przejścia, stały się teraz codzienną rutyną. Hania zapisała się na studia i ukończyła dwa kierunki. Spełnia się zawodowo, a w codziennym życiu towarzyszy jej uroczy i niezawodny pies-przewodnik „Lucy”.

Rehabilitacja to tylko początek - pierwsze sukcesy sportowe

Hanna zaczęła trenować na siłowni. W planie ćwiczeniowym pojawiły się hantle, sztangielki oraz ćwiczenia z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała. Urodziła się wizja startu w pierwszych zawodach.

 

W lipcu tego roku zadebiutowała w II PKO Piekarskim Półmaratonie i ukończyła samodzielnie dystans 10 KM – „nie miałam nawet zakwasów na rękach” – mówi żartobliwie Hania.

Niecałe trzy tygodnie temu poprawiła swój wynik, biorąc udział w VII PKO Półmaratonie Gliwickim tym razem, na dystansie aż 25 KM! Znając determinację Hani, możemy być pewni, że za niedługo pobije swój rekord startując maratonie. Za przygotowanie fizyczne do maratonów odpowiadasz nasz niezwodny ambasador – Trener Personalny Dariusz Rzepecki oraz Kaja Delewska.

Współpraca w ramach projektu #FLOWbezBARIER

Projektowi #FLOWbezBARIER przyświeca idea wspierania i umożliwiania rozwoju osobom niepełnosprawnym poprzez aktywizację sportową oraz społeczną. Wraz z naszą ambasadorką mamy za sobą intensywne parę miesięcy w czasie których, rozwijaliśmy projekt #FLOWbezBARIER przy różnych sportowych eventach.

 

 

Dwukrotnie mieliśmy przyjemność odwiedzić Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie na Dniach Sportu. Spory wkład w organizację tego wydarzenia miał nasz ambasador Artur Haraś, który poza uprawianiem kulturystyki jest również nauczycielem WFu w krakowskiej szkole.

Pod koniec września bieżącego roku byliśmy na Pływackiej Olimpiadzie Specjalnej, na której Hania wręczała laureatom medale.

We wrześniu wystawialiśmy się na warszawskich targach FIWE2021, na których Hania razem z pozostałymi ambasadorami 3FLOWsolutions brała udział w promowaniu marki oraz projektu #FLOWbezBARIER. 

Słowo na koniec

Na szczególne słowa uznania zasługują osoby, które wspierają Hannę w jej drodze do sukcesu. Przyjaciele Ola i Janek, którzy zachęcili Hanię do rozpoczęcia swojej przygody z siłownią oraz podtrzymywali ją na duchu w trudnych chwilach. Fizjoterapeuta Hani – Marcin oraz nasz ambasador 3FLOW Darek Rzepecki, odpowiadający za przygotowanie fizyczne i coaching. 


Na koniec, chcemy podzielić się z Wami przesłaniem od Hani, które każdy z nas może śmiało potraktować jako życiową maksymę;

"Teraz nie boję się marzyć. A wiesz czego życzę słuchaczom tego filmu? Żeby nie czekali. Żeby odkryli w sobie tą siłę do przeprowadzenia zmian w swoim życiu"