Chrom to kolejny składnik naszego suplementu SlimFLOW, który wspomaga odchudzanie. Jesteście ciekawe w jaki sposób? 🙂

Chrom (Cr) jest pierwiastkiem śladowym, oznacza to, że w naszym organizmie możemy znaleźć jedynie 6 miligramów tego pierwiastka. Odgrywa on jednak dużą rolę w procesie odchudzania, ponieważ:

  • wspomaga metabolizm,
  • hamuje apetyt na słodycze,
  • ogranicza odkładanie tłuszczu,
  • wspomaga produkcję insuliny,
  • bierze udział w przemianie białek i węglowodanów.

Ponadto badania dowodzą, iż chrom ma wpływ na neuroprzekaźniki w mózgu, które są odpowiedzialne za uwalnianie noradrenaliny, a ta z kolei wpływa na zwiększenie wydzielania serotoniny, potocznie nazywanej „hormonem szczęścia”. 🙂 Dodatkowo pierwiastek wpływa na utrzymanie równowagi między poziomem złego (LDL) i dobrego (HDL) cholesterolu.

Zalecana dzienna dawka chromu dla osoby dorosłej to 0,05 – 0,2 mg. W SlimFLOW znajdziecie maksymalną według norm europejskich dawkę chromu, która może być zawarta w suplementach diety.

Możecie jednak zadbać o dodatkową dawkę, spożywając wymienione niżej produkty:

warzywa

Pamiętajcie – suplementy diety mają być uzupełnieniem diety. Stąd też normy i regulacje, które ograniczają dawki wielu substancji, abyśmy nie rezygnowali z dostarczania ich w swojej codziennej diecie. A wiemy, że jako ludzie mamy skłonności chodzenia na skróty… i można sobie wyobrazić spryciarzy, którzy chcieliby zapewnić sobie niezbędne dla organizmu substancje tylko przez leki i suplementy – oczywiście to skrajny przykład. Jednak nie tędy droga…

Aktywność ruchowa + zbilansowana dieta + odpowiedzialna suplementacja = zdrowe i sprawne ciało.

Do tego wszystkiego wytrwałość, cierpliwość i dobre nastawienie pomogą nam odnaleźć własne życiowe FLOW do czego Was gorąco zachęcamy i motywujemy!

Niech #flow będzie z Wami! 🙂