Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne i naturalne?

 •  Jeśli chodzi o skuteczność suplementów diety wspomagających proces redukcji tkanki tłuszczowej, to tak naprawdę, wszystko zależne jest od ich składu
 • Powszechnie, spalacze tłuszczu uważane są za bezpieczne suplementy diety – są zatem ogólnie dostępne bez recepty
 • Osoby zmagające się z przewlekłymi chorobami powinny skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji spalaczem tłuszczu.
 • Wybierając swój spalacz tłuszczu w sklepie z suplementami diety, przede wszystkim powinniśmy wybierać te, mające w sobie naturalne składniki.

Czym jest spalacz tłuszczu, czy spalacz tłuszczu działa?

Przeglądając sieć możemy znaleźć multum suplementów diety określanych jako „spalacze tłuszczu” czy też rzadziej – „reduktory tłuszczu. Przede wszystkim, wiele osób zadaje sobie pytanie czym są te suplementy diety oraz, czy rzeczywiście działają. Na pierwsze pytanie znajdziecie odpowiedź w następnej części artykułu. Jeśli chodzi o skuteczność suplementów diety wspomagających proces redukcji tkanki tłuszczowej, to tak naprawdę, wszystko zależne jest od ich składu oraz czy skuteczność tą mierzymy uwzględniając aktywność fizyczną oraz odpowiednio zbilansowaną dietę, które są niezbędnymi elementami prawidłowej redukcji tkanki tłuszczowej.

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne?

Powszechnie, spalacze tłuszczu uważane są za bezpieczne suplementy diety – są zatem ogólnie dostępne bez recepty jednak, podobnie jak przy ocenie ich skuteczności, sporą rolę odgrywa skład suplementu diety, po który chcemy sięgnąć. Przede wszystkim, powinniśmy sprawdzić czy w składzie spalacza nie ma substancji kolidujących z lekami, które bierzemy oraz zbadać występowanie potencjalnych alergenów. Należy przeczytać również dodatkowe przeciwskazania producenta (jeśli takowe są) na etykiecie oraz zalecenia dotyczące dawkowania. Osoby zmagające się z przewlekłymi chorobami powinny skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji spalaczem tłuszczu.

Czy spalacze tłuszczu są naturalne?

Suplementy diety wspomagające proces odchudzania możemy podzielić na dwa rodzaje pod względem składu.

 • Syntetyczne – mające w sobie składniki pochodzenia nienaturalnego, wytworzone sztucznie.
 • Naturalne – mające w sobie tylko naturalne, powszechnie występujące w naturze składniki

O ile syntetyczne spalacze mogą wzbudzać naszą podejrzliwość, o tyle jeśli chodzi o spalacze naturalne, to możemy mieć większe przeświadczenie o bezpieczeństwie tych suplementów diety. Jednym z naturalnych produktów jest https://3flowsolutions.pl/produkt/slimflow-red-nowosc/ #slimFLOW RED. W jego składzie znajdziecie m.in.

 

 1. Ekstrakt z owocu gorzkiej pomarańczy standaryzowany na 6% synefryny (Citrus
  aurantium), hydroksypropylometyloceluloza,
 2. Ekstrakt z liści zielonej herbaty standaryzowany na 50% EGCG (Camellia

  sinensis),

 3. Ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego
  standaryzowany na 10% ginsenozydów (Korean ginseng),
 4. Ekstrakt z owocu pieprzu kajeńskiego standaryzowany na 10% kapsaicyny (Capsicum annum),
 5. Inulina,
 6. Ekstrakt z owocu pieprzu czarnego (Piper nigrum)
SlimFlow Red

Czy spalacze tłuszczu są skuteczne?

Jak już wspominaliśmy, ogromny wpływ na skuteczność suplementów wspomagających proces odchudzania ma ich skład. Na bazie naszego produktu #slimFLOW RED sprawdziliśmy działanie jego poszczególnych składników:

 •  Ekstrakt z zielonej herbaty EGCG Camellia sinesis – skutecznie redukuje przyrost masy ciała oraz ogranicza udział całkowitej tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Zielona herbata przyspiesza proces utleniania tłuszczów w naszym ciele oraz proces lipolizy w adipocytach (komórkach magazynujących tłuszcz w tkance podskórnej)
 • Ekstrakt z owocu gorzkiej pomarańczy – zawiera syneferynę, która znacząco zwiększa proces termogenezy. Przyspiesza również rozkład tłuszczów i łagodnie ogranicza apetyt.
 • Ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego – działaj pobudzająco i wzmacnia ośrodki ruchowe znajdujące się w układzie nerwowym.
 • Ekstrakt z owocu pieprzu kajeńskiego – zwiera w sobie kapsaicynę, która nie tylko hamuje apetyt ale również wspomaga procesy termogeniczne. Znacząc zwiększa także nasz metabolizm
 • Inulina – łagodzi łaknienie i jest fantastycznym prebiotykiem – fermentujące fruktany inuliny w jelicie grubym powodują pozytywne zmiany w mikroflorze jelitowej.
 • Ekstrakt z owocu pieprzu czarnego – ma w sobie bioperynę, która wspomaga uwalnianie enzymów w jelicie oraz trzustce, odpowiedzialnych za trawienie węglowodanów i tłuszczów.

Spalacze tłuszczu dla kobiet i mężczyzn - czy jest między nimi różnica?

Czy jest zasadnicza różnica między spalaczami tłuszczu firmowanymi jako suplementy diety dla kobiety i tymi przeznaczonymi dla mężczyzn? Najbardziej powszechne są suplementy dedykowane zarówno kobietom jak i mężczyznom. Na rynku istnieją również reduktory tłuszczu kierowane specjalnie dla mężczyzn: https://3flowsolutions.pl/produkt/dla-niej-i-dla-niego-slimflow-black-2pak/  oraz te dla kobiet https://3flowsolutions.pl/produkt/slim-flow-60-kaps-nowa-seria/które dodatkowo :

 • Przyspieszają metabolizm
 • Powodują wzrost libido
 • Poprawiają pamięć, odporność i koncentrację
 • Regulują gospodarkę hormonalną
slimflow

Podsumowanie

Podsumowując, na rynku istnieje wiele produktów, których celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Wybierając swój spalacz tłuszczu w sklepie z suplementami diety, przede wszystkim powinniśmy wybierać te, mające w sobie naturalne składniki. Powszechność oraz ogólna dostępność świadczy o bezpieczności spalaczy tłuszczu, jednak należy pamiętać by dobrać odpowiedni produkt mając na uwadze swoje zdrowie, w tym ewentualne przewlekłe choroby oraz zażywane przez nas leki. Jeśli mamy wątpliwości – nie bójmy się pytać lekarzy oraz ekspertów!