FAQ

Przesyłacie nam mnóstwo pytań na różne tematy: jak skutecznie zacząć odchudzanie, czym są suplementy, czy Slim FLOW to suplementy dla wegetarian i wegan, czy to kolejne preparaty na odchudzanie…

Na najczęściej zadawane pytania będziemy Wam odpowiadać właśnie tutaj – w FAQ. Po większą dawkę informacji zapraszamy na naszego bloga.

Suplementy diety są jej uzupełnieniem, mającym na celu dostarczenie organizmowi niezbędnych dla zdrowia składników. Najczęściej są to witaminy i inne substancje egzogenne (czyli te niesyntetyzowane przez nasz organizm), których może brakować w codziennej diecie. Suplementy dostępne są najczęściej w postaci tabletek, kapsułek, proszku lub płynu. Są produkowane i wprowadzane do sprzedaży w formie umożliwiającej ich precyzyjne i łatwe dawkowanie. W Polsce pieczę nad rynkiem suplementów diety sprawuje Główny Inspektorat Sanitarny (GIS), który reguluje warunki dopuszczania ich do sprzedaży.

Suplementy diety są dostępne w sprzedaży bez recepty. Dla własnego bezpieczeństwa i komfortu warto jednak skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy również przekraczać zalecanej przez producenta dziennej dawki suplementu z uwagi na precyzyjnie dobraną formułę – składniki połączono ze sobą w takich ilościach, by zapewniały najszersze spektrum działania przy zachowaniu wskazanego dawkowania. 

O jakości suplementów diety świadczą certyfikaty, potwierdzające ich prawidłowy proces produkcji i wykorzystanie najlepszych gatunkowo składników. Aby mieć pewność, że stosujemy bezpieczne, najwyższej jakości suplementy diety, należy zwrócić uwagę czy posiadają one właśnie takie certyfikaty. Najbardziej pożądanym jest Certyfikat Good Manufacturing Practice (GMP – ang. Dobra praktyka produkcyjna). Obligatoryjnie trzeba go uzyskać również przy wytwarzaniu leków, przez co jego wymogi są bardzo restrykcyjne.

Najważniejsze, aby zapytać jakie korzyści i ewentualne ryzyka niesie za sobą stosowanie danego suplementu oraz połączenie z obecnie stosowanymi innymi suplementami lub lekami. Ważne również, aby sprawdzić, czy w składzie suplementu nie znajdują się składniki, na które jesteśmy uczuleni lub które są środkami potencjalnie alergizującymi. wymogi są bardzo restrykcyjne.

Zachęcamy, by każdorazowe łączenie suplementu diety z zażywanymi lekami lub wyrobami medycznymi konsultować z lekarzem lub farmaceutą, który zwróci uwagę na potencjalnie występujące przeciwwskazania.

Efekty działania suplementu diety są bezpośrednio związane z Twoim obecnym stanem zdrowia, dietą oraz trybem życia. Dla najlepszych rezultatów zachęcamy, by do codziennej aktywności wprowadzić zbilansowaną dietę i ruch, które w dalszej kolejności staną się zdrowym nawykiem. Pamiętaj, osiągnięcie wymarzonych rezultatów to długotrwały proces, w którym najważniejszy jest pierwszy krok i systematyczność. Zazwyczaj pierwsze rezultaty widoczne są po 4-6 tygodniach systematycznego stosowania.

Suplementy firmy 3Flow Solutions można zakupić w naszym sklepie internetowym. Na wszelkie pytania związane z zakupem odpowiadamy mailowo po wysłaniu wiadomości na adres bok@3flowsolutions.pl

Przysługuje Ci prawo do zwrotu zakupionych suplementów bez podania przyczyny. Masz na to 14 dni, warunkiem jest jednak nienaruszone opakowanie. Otrzymasz całkowity zwrot kosztów zakupu. Wszystkie szczegóły dotyczące reklamacji znajdziesz w regulaminie sklepu.

chcesz wiedzieć więcej – zadaj nam pytanie?